^
A
A
A

A híres "férfi" tabletták károsítják a látást

 
, Orvosi szerkesztő
Utolsó ellenőrzés: 22.11.2021
 
Fact-checked
х

Minden iLive-tartalmat orvosi szempontból felülvizsgáltak vagy tényszerűen ellenőriznek, hogy a lehető legtöbb tényszerű pontosságot biztosítsák.

Szigorú beszerzési iránymutatásunk van, és csak a jó hírű média oldalakhoz, az akadémiai kutatóintézetekhez és, ha lehetséges, orvosilag felülvizsgált tanulmányokhoz kapcsolódik. Ne feledje, hogy a zárójelben ([1], [2] stb.) Szereplő számok ezekre a tanulmányokra kattintható linkek.

Ha úgy érzi, hogy a tartalom bármely pontatlan, elavult vagy más módon megkérdőjelezhető, jelölje ki, és nyomja meg a Ctrl + Enter billentyűt.

11 February 2020, 17:36

A szildenafil, más néven Viagra néven ismert, az erekció javítására szolgál az erősebb nemben. Ez a gyógyszer nagyon népszerű, ezt magyarázhatja hatékonysága és rendkívül ritka mellékhatásai. A tudósok azonban megkérdőjelezték az utolsó előnyt. Különösen a török szemész, Junate Kararslan mondta, hogy néhány betegnél a Viagra problémákat okoz a látószervekben. [1]

Dr. Kararslan állítása szerint a kábítószer által okozott jogsértések megnehezítik a gépjárművezetést és bizonyos szakmai feladatok elvégzését. A tudósok úgy vélik, hogy beszélni kell az ilyen kellemetlen valószínű hatásokról, hogy a betegek tisztában legyenek a lehetséges kockázatokkal, és időben meghozzák a szükséges intézkedéseket.

Az orvosok szerint a látásprobléma a gyógyszer bevétele után 3 napig zavaró lehet.

Kevés ember tudja, hogy a szildenafil a legelején a magas vérnyomás gyógyítására jött létre. Aztán a szakértők észrevették, hogy ez a gyógyszer kifejezetten értágító tulajdonságokkal rendelkezik és képes hosszú ideig tartani a férfi erekciót . A Viagra hatása átlagosan körülbelül öt órán keresztül tart. Az ajánlott gyógyszermennyiség alkalmazásakor a fejfájás formájában jelentkező mellékhatások csak egyes esetekben fordulnak elő.

Mit mondnak a tudósok a gyógyszer mellékhatásairól?

Egy török orvos azt mondta, hogy gyakorlatának ideje alatt 17 beteg már közeledett hozzá, panaszt adva látáskárosodásról: homályos „képek”, fényérzékenység és a színérzet változása . Például néhány jelzi a szín fokozott fényerejét, a kép piros és zöld színének növekedését.

Anamnézis gyűjtése során az orvos rájött, hogy ezek a férfiak néhány nappal ezelőtt vették a Viagra-t körülbelül 100 mg-os adagban. A látászavarokat közvetlenül a gyógyszer elindítása után észlelték, és továbbra is zavarják három napig. Néhány beteg ebben az állapotban lehetetlennek találta a vezetést. [2]

A tudósok elemezték a helyzetet, és arra a következtetésre jutottak, hogy ezek a jogsértések a szildenafil hosszabb lebomlásának és a testből történő kiválasztásának következményei. Mivel a férfiak nem vették be a legkisebb ajánlott adagot, ennek eliminálása kissé késett. Ezen felül, amint a szakértők megjegyezték, egy mellékhatás gyakran zavarhatja azokat, akik először vették be a gyógyszert. [3]

Az orvosok azt tanácsolják, hogy ne igyon el azonnal a gyógyszer maximális ajánlott mennyiségét: tanácsos a kezelést fokozatosan elindítani, az optimális adag kiválasztása mellett. És ami még jobb - először konzultáljon orvosával, aki felírja a legmegfelelőbb gyógyszeres kezelési módot.

Ezt a problémát a Frontiers in Neurology tudományos publikáció ismerteti részletesen .

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.